KARTY PRACY

Kampania informacyjno-edukacyjna to rodzaj kampanii społecznej objaśniającej, jaka jest sytuacja w wybranej dziedzinie, oraz edukującej, jaką wprowadzić zmianę, by było lepiej. W przypadku Waszych projektów będziecie się skupiać na informacjach dotyczących stanu czystości powietrza i tego, co na nie wpływa, oraz opowiecie, co można zrobić, by powietrze było lepszej jakości.

Oddajemy w Wasze ręce kartę pracy

 

Rzecznictwo to jedna z podstawowych metod uczestniczenia w demokracji. Formą rzecznictwa jest np. petycja, list otwarty, spotkanie z przedstawicielami samorządu czy inne działania, dzięki którym postaracie się przekonać osoby decyzyjne do wprowadzenia rozwiązań na rzecz czystego powietrza.

Oddajemy w Wasze ręce dwie karty pracy

 

Karta do diagnozy jest idealnym początkiem pracy nad projektem młodzieżowym. Więcej na temat etapów i poszczególnych elementów projektu młodzieżowego dowiesz się na naszej stronie internetowej o projektach młodzieżowych.

Karty pracy są narzędziem dla nauczyciela/nauczycielki, które wspiera pracę z młodzieżą i pomoga jej samodzielnie zaplanować projekt rzeczniczy w obszarze niskiej emisji. Zapraszamy do korzystania z nich w ramach projektu Weź oddech oraz po jego zakończeniu. 

Do kart pracy dołączona jest instrukcja dla nauczyciela/nauczycielki, która tłumaczy jak z nich korzystać podczas zajęć z uczniami i uczennicami. 

Polecamy również nasz film o tym dlaczego warto angażować się w projekty młodzieżowe >>KLIK<<.

Życzymy Wam powodzenia i determinacji w dążeniu do zmian w waszej okolicy!

 


Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.