III moduł kursu: Podsumowanie oraz informacja zwrotna w projekcie

Zapraszamy do skorzystania z III modułu e-kursu "Weź oddech: Młodzi na rzecz czystego powietrza!". 
Pomaga on wyciągnąć wnioski ze wspólnej pracy i udzielić sobie informacji zwrotnej. 

Do nauczyciela/nauczycielki

Jaka jest rola uczniów i uczennic w kursie?

Uczniowie i uczennice są głównymi odbiorcami e-kursu. Realizacja I i II modułu umożliwiała realizację zadań samodzielnie przez młodzież. Przejście przez ten moduł wymaga Twojej obecności, wsparcia oraz uczestnictwa w wykonywanych zadaniach.

Jaka jest rola nauczyciela/nauczycielki w kursie?

Rolą nauczyciela/nauczycielki jest wsparcie uczniów i uczennic w zrealizowaniu e-kursu poprzez przekazanie uczniom treści kursu internetowego i stworzenie warunków, w których mogą wykonywać zadania (komputer z dostępem do Internetu), sala, z krzesłami ułożonymi najlepiej w koło oraz materiały: duże arkusze, flamastry, karteczki samoprzylepne, kartki a4 oraz taśma.

Kurs składa się z kilku ćwiczeń, które ułatwiają podsumowanie projektu, przekazanie sobie informacji zwrotnej oraz osobistą refleksję na temat pracy w projekcie. Twoja rola w tym procesie jest bardzo ważna, dlatego zachęcamy, abyś z treścią kursu zapoznał się odpowiednio wcześniej przed spotkaniem. Zachęcamy Ciebie do tego, by włączać się w aktywności jako członek/członkini grupy, a nie tylko jako osoba, która nadzoruje proces podsumowania projektu.

Kiedy powinniśmy realizować e-kurs?

To zależy od nauczyciela/nauczycielki i grupy uczniowskiej – możecie go realizować podczas lekcji, po lekcjach, w ramach koła zainteresowań. Aby wykonać ćwiczenia proponowane w tym kursie, należy zarezerwować ok. 2-3 godzin.

---

Pozostałe moduły kursu internetowego znajdują się w zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE 

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej na temat kursu - pozwoli to nam dostosować nasze materiały do Waszych potrzeb! LINK JEST TUTAJ.

 

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Kurs czesc 3 0.pdf (1MB)