III moduł kursu: Podsumowanie oraz informacja zwrotna w projekcie

Zapraszamy do skorzystania z III modułu e-kursu "Weź oddech: Młodzi na rzecz czystego powietrza!". 
Pomaga on wyciągnąć wnioski ze wspólnej pracy i udzielić sobie informacji zwrotnej. 

Do nauczyciela/nauczycielki

Jaka jest rola uczniów i uczennic w kursie?

Uczniowie i uczennice są głównymi odbiorcami e-kursu. Realizacja I i II modułu umożliwiała realizację zadań samodzielnie przez młodzież. Przejście przez ten moduł wymaga Twojej obecności, wsparcia oraz uczestnictwa w wykonywanych zadaniach.

Jaka jest rola nauczyciela/nauczycielki w kursie?

Rolą nauczyciela/nauczycielki jest wsparcie uczniów i uczennic w zrealizowaniu e-kursu poprzez przekazanie uczniom treści kursu internetowego i stworzenie warunków, w których mogą wykonywać zadania (komputer z dostępem do Internetu), sala, z krzesłami ułożonymi najlepiej w koło oraz materiały: duże arkusze, flamastry, karteczki samoprzylepne, kartki a4 oraz taśma. Aby wykonać ćwiczenia proponowane w tym kursie, należy zarezerwować ok. 2-3 godzin.

Kurs składa się z kilku ćwiczeń, które ułatwiają podsumowanie projektu, przekazanie sobie informacji zwrotnej oraz osobistą refleksję na temat pracy w projekcie. Twoja rola w tym procesie jest bardzo ważna, dlatego zachęcamy, abyś z treścią kursu zapoznał się odpowiednio wcześniej przed spotkaniem. Zachęcamy Ciebie do tego, by włączać się w aktywności jako członek/członkini grupy, a nie tylko jako osoba, która nadzoruje proces podsumowania projektu.

Czy powinniśmy przesłać odpowiedzi na pytania zadane w e-kursie? 

Tym razem nie jest obowiązkowe - ten moduł jest w zupełności dla Was. Jeśli jednak wykonacie zadania, poinformujcie o tym nasz zespół pisząc maila na: wezoddech@ceo.org.pl

 

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Kurs czesc 3 0.pdf (1MB)