Podsumowanie warsztatów w szkołach

Wielkimi krokami zbliża się koniec kolejnego semestru programu Weź oddech, prowadzonego w warszawskich szkołach. Zanim na dobre powiało latem uczniowie z czterech warszawskich szkół wzięli udział w warsztatach z niezastąpionym weźoddechowym trenerem, Mateuszem Koniecznym. Zostaliśmy zaproszeni, aby razem z uczniami popracować nad projektami uczniowskimi do Szkoły Podstawowej nr. 119 im. 3 Berlińskiego Pułku Piechoty, XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa oraz do XXI Liceum Ogólnokształcącego im. H.Kołłątaja. Ponadto w warsztatach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 255 im. K. C. Norwida. Było twórczo i wrzało od pomysłów. A na dowód tego, że nie sami sie chwalimy przedstawiamy opinie samych uczniów.

 

 

 

Podczas warsztatów uczniowie i uczennice podsumowali swoją wiedzę nt. niskiej emisji. W tym celu został przygotowany specjalny quiz. Pytania dotyczyły np. skutków niskiej emisji, roślin pochłaniających zanieczyszczenia lub ogólnej świadomości ludzi na temat zagrożeń płynących z niskiej emisji. Głównym celem warsztatów byly jednak projekty uczniowskie. Uczniowie i uczennice w podziale na grupy generowali pomysły na projekty dotyczące niskiej emisji.

  

 

Każda grupa tworzyła listę 20 pomysłów, następnie wybierała jeden, który najbardziej się jej podobał. Młodzież z klocków LEGO tworzyła prototyp rozwiązania czy też makietę swojego projektu. Po wykonaniu pracy następowała prezentacja na forum.

Uczniowie i uczennice tworzyli też plan działania, rozpisując zadania i osoby odpowiedzialne. 

Kierujemy również podziękowania dla nauczycielek ze szkół biorących udział w warsztatach: Pani Monice Cegiełce, Pani Marcie Rogowskiej oraz Pani Renacie Sidoruk-Sołodusze. Mamy nadzieję, że po takich burzach pomysłów projekty uczniowskie powstałe nie tylko w ramach programu "Weź oddech" przyniosą mnóstwo radości uczniom, uczennicom i nauczycielom, ale też dadzą wiele inspiracji kolejnym grupom uczniowskim.