Weź oddech na Mazowszu Rekrutacja na OPPM

Trwa jeszcze rekrutacja na OPPM!

Jak młodzi mogą kreatywnie współpracować z urzędem? Jak uczniowie i uczennice mogą walczyć ze smogiem w swojej miejscowości? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Dlaczego różnorodność biologiczna jest taka ważna? Jak szukać sojuszników i sojuszniczek dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Będziemy świętować, dzielić się doświadczeniami i efektami projektów realizowanych przez uczniów i uczennice. Wierzymy, że będzie to dzień pełen inspiracji dla wszystkich obecnych. W wydarzeniu weźmie udział ok. 400 osób z całej Polski, eksperci/ekspertki, goście/gościnie związani z edukacją i działaniami społecznymi, animatorzy/animatorki oraz media. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski. W zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, będziemy wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, osobami zaangażowanymi w sprawy publiczne, uczestniczyć w kreatywnych warsztatach i dobrze się bawić.

 Aby się zgłosić, należy wypełnić FORMULARZ REKRUTACYJNY (kliknij w ikonkę)

 

Kto może wziąć udział?

Zespoły składające się z 4 uczniów/uczennic wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2016/17 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów Fundacji CEO (m.in. Młody Obywatel, Szkoła Demokracji, PoczytajMY, Rozmawiajmy o uchodźcach, Weź oddech na Mazowszu, Weź Oddech, Ochotnicy warszawscy i inne). Aby zgłosić swój zespół, należy do dnia 11 maja 2017 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was w obecnym roku szkolnym, lub będącego w trakcie realizacji, projektu, a także pomysł na jego prezentację podczas OPPM.

 

Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:

  • projekt był dziełem uczniów i uczennic oraz odpowiadał na ich potrzeby;
  • projekt miał jasno określony cel, harmonogram i podział zadań;
  • do współpracy w projekcie byli zaangażowani sojuszniczy i sojuszniczki ze społeczności lokalnej (w przypadku programu Młody Obywatel);
  • pomysł na aktywną prezentację działania na stoisku podczas OPPM;

Udział w prezentacji jest bezpłatny (oferujemy stoisko, dostęp do prądu, poczęstunek, udział w działaniach towarzyszących). Zespoły z programu Weź oddech na Mazowszu mogą otrzymać dofinansowanie na przejazd o wartości 100 zł na zespół .

Nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy na:

  • uroczyste otwarcie OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie,
  • ciekawe prezentacje projektów realizowanych przez uczennice i uczniów z całej Polski,
  • rozmowy z ekspertkami i ekspertami – osobami z dużą wiedzą o tematyce projektowej,
  • twórcze działania edukacyjne i integracyjne,
  • niespodzianki!

Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosimy 2 zespoły uczniowskie z programu Weź oddech na Mazowszu.

Do 15 maja 2017 dokonamy wyboru zgłoszonych zespołów i poinformujemy je mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie zespoły otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do prezentacji.

Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować do Michała Tragarza, e-mail: michal.tragarz@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 wew.214.

Artykuł powstał w ramach projektu "Weź oddech na Mazowszu" realizowanego w ramach konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii.